Shkelën rregullat e qarkullimit, arrestohen 7 shoferë dhe hiqen 27 leje drejtimi nga policia e Elbasanit

Shtatë shoferë kanë rënë në prangat e policisë së Elbasanit pasi shkelën rregullat e qarkullimit rrugor duke u bërë burim aksidenti.

Ndërkohë 9 të tjerë po procedohen n gjendje të lirë pasi janë kapur duke i dhënë makinës në gjendje të parregullt.

Duket se shoferët problematikë nuk i kanë shpëtuar dot radarëve dhe komisariatit dixhital pasi tashmë janë konstatuar dhe do vuajnë pasojat ligjore.

Gjithashtu, janë pezulluar 27 leje drejtimi, nga të cilat: 19 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit dhe 8 për shkelje të tjera të Kodit Rrugor.   

Janë vendosur 1146 masa administrative, të ndara si vijon: 

- 33 masa për mosvendosjen e rripit të sigurimit;

- 16 masa për mosvendosjen e kaskës mbrojtëse;

- 7 masa për përdorimin e aparatit celular;

- 265 masa për parakalime të gabuara;

- 50 masa për ndalim/pushim të mjetit në kundërshtim me sinjalizimin rrugor dhe rregullat e qarkullimit;

- 96 masa për tejkalim shpejtësie;

- 2 masa për mungesë të siguracionit të mjetit;

- 677 masa për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor. 

E.K/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit