Shkëlzen Doli i zë vendin
Ramës në Kryeministri/FOTO

Shkëlzen Doli i zë vendin<br />Ramës në Kryeministri/FOTO
Kryeministri Edi Rama ka pritur në një takim në kryeministri përfaqësues të Ansamblit Filarmonik të Vjenës, të kryesuar nga violinisti shqiptar, Shkëlzen Doli. 

Ka qenë vetë kreu i qeverisë i cili ka publikuar në rrjetin social Facebook fotot e takimit me Ansamblin, duke e shoqëruar edhe me disa momente pikante, ndërsa ka falenderuar artistët për emocionet që përcollën në Tiranë mbrëmjen e 2 janarit. 

Siç duket edhe nga fotot, Shkëlzen Doli i ka zënë vendin Ramës në një moment ndërsa kreu i qeverisë ka preferuar të qëndrojë në këmbë. 

“Mirenjohje Shkelzen Dollit dhe Ansamblit Filarmonik te Vienes per mbremjen fantastike qe i dhuruan Shqiperise, Kosoves e gjjthe shqiptareve kudo, permes Koncertit te Vienes ne Tirane qe mori ngjyra te veçanta fale gjetjes se bukur te qelesheve, rakise dhe dollise se ngritur nga instrumentistet vieneze ne gjuhen shqipe: GEZUAR VITIN E RI”, shkruan Rama.

[gallery]20387[/gallery]

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve