Shkodër/ Prej 6 ditësh i bllokuar, hapet aksi Bogë-Theth! Qarkullimi bëhet vetëm me një kalim (VIDEO)

SHKODËR- Pas 6 ditësh është bërë e mundur hapja e aksit Bogë-Theth në Shkodër. Ky aks ishte bllokuar totalisht pas situatës nga moti i keq. Firma kontraktuese dhe ARRSH kanë punuar gjatë gjithë natës dhe kanë bërë të mundur hapjen e këtij aksi.

Aktualisht në rrugën Bogë-Theth qarkullimi bëhet vetëm me një kalim dhe duke përdorur zinxhirët. Ndërkohë po punohet për zgjerimin e rrugës me dy korsi.

Aksi Bogë-Theth është një ndër akset më problematike në veri gjatë stinës së dimrit. Ky aksi bllokohet shpesh nga ortekët e dëborës ashtu siç ndodhi edhe këtë vit, që u deshën 6 ditë për të bërë të munduar qarkullimin.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA