Shkodër/ Tentuan të trafikonin drogë drejt Malit të Zi, në pranga 3 të rinj! Tentuan t’i ikin policisë dhe hodhën çantën me kanabis në rrugë (EMRAT)

Shkodër/ Tentuan të trafikonin drogë drejt Malit të Zi, në pranga 3 të rinj! Tentuan t’i ikin policisë dhe hodhën çantën me kanabis në rrugë (EMRAT)

Droga e sekuestruar

Tre të rinj janë vënë në pranga të policisë në Shkodër, pasi tentuan që të trafikojnë lëndë narkotike në drejtim të Malit të Zi.

Ato u arrestuan në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Gabomit”. Drejtuesi i automjetit ka tentuar të largohet dhe ka hedhur çantat me lëndë narkotike, në rrugë, por është neutralizuar nga policia.

Konkretisht është arrestuar: Robinson Malajn, 24 vjeç (drejtuesi i automjetit), Ronaldo Malajn, 28 vjeç dhe Orjenc Sokoli, 21 vjeç, të tre banues në Bajzë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 21.5 kg kanabis, automjeti me të cilin po transportohej lënda narkotike dhe 3 aparate celulare. 

Në bashkëpunim me Prokurorinë vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.    

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Trafikimi i lëndëve narkotike", kryer në bashkëpunim.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Studimi: Fëmijët nga mosha 9 vjeç janë të ekspozuar ndaj pornografisë

Studimi: Fëmijët nga mosha 9 vjeç janë të ekspozuar ndaj pornografisë