Shkodër, Vasili: Kemi bërë
shumë që PD të futej në zgjedhje

Shkodër, Vasili: Kemi bërë<br />shumë që PD të futej në zgjedhje
Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili ka komentuar nga Shkodra situatën politike në të cilën ndodhet vendit.

Sipas tij duhet gjendur një zgjidhje sa më shpejt të jetë e mundur pasi konflikti ka penguar gjithçka, duke filluar që nga Reforma më e rëndësishme, ajo në drejtësi.

I pyetur për qëndrimin që mban për mosmarrjen pjesë të PD-së në zgjedhje, Vasili dhe se janë bërë të gjitha përpjekjet që të ishte në garën elektorale edhe PD.

Ministri Vasili ishte së bashku me ministrin e Bremdshëm Xhafaj të pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të goditës së Gjykatës së Apelit në ditën e Drejtësisë. Në fjalën e tij Xhafaj zgjedhjet janë të garantura me ligj.

Redaksia Online
(B.K/Shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Përplasje në degën e Rithemelimit në Krujë, sherr mes kryetarit dhe kandidatit për kryebashkiak! Jep dorëheqjen drejtuesi

Përplasje në degën e Rithemelimit në Krujë, sherr mes kryetarit dhe kandidatit për kryebashkiak! Jep dorëheqjen drejtuesi