Shkodër/ Vendosja e yllit dhe nderim me grusht në 78 vjetorin e çlirimit të vendit, bashkia bojkoton ceremoninë

 

Në 78 vjetorin e clirimit në Shkodër rishfaqen simbolet e partisë komuniste. Thuajse është kthyer në traditë që Gjon Bruci sekretar i partisë Komuniste të Shqiperise, vendosja e yllit dhe nderimi me grusht.

Në ceremonine perkujtimore te 78 vjetorit te clirimit ky aktivitet është bojkotuar nga bashkia e Shkodrës ndërkohë që të pranishëm ishin vetëm përfaqësues të së majtës

Në fjalen e tyre veteranet dënuan mungesën e bashkise Shkodër në këto aktivitete ndërkohë që vetë Bruçi perveç ngritjes në ‘altar’ të Enver Hoxhes vlerësoi kontributin e të gjithë deshmorëve nderkohë që u shpreh se Bardh Spahia kryetari i bashkise se Shkodrës e ka detyrim kushtetues te marre pjese ne këto ceremoni përkujtimore për të rënët e atdheut.


Lajmi kryesor:

78-vjetori i Çlirimit, ‘Gjermani i fundit’ ndan sërish PS-në dhe PD-në! Begaj, Nikolla, Veliaj dhe ambasadorët homazhe te Varrezat e Dëshmorëve


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Meta: Një gjë di të sigurt do bëhem kryeministër i Shqipërisë, pastaj president

Meta: Një gjë di të sigurt do bëhem kryeministër i Shqipërisë, pastaj president