Shkodër/ Merr flakë banesa pranë urës së Bunës, ndërron jetë 60-vjeçari! Lëndohet gruaja e tij, dërgohet te Trauma (VIDEO)

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu mbrëmjen e sotme një banesë në Shkodër dhe për pasojë 60-vjeçari Kapllan Nasufi ka ndërruar jetë. 

Ndërkohë bashkëshortja e tij, Naslie Nasufi, 59 vjeç, ka përuar djegie të shumta dhe është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për të marrë ndihmë mjekësore më të specializuar.

Banesa i përket komunitetit rom dhe ndodhet pranë urës së Bunës. 

Ende nuk dihen arsyet e zjarrit, ndërsa është bërë e mundur shuarja e flakëve nga ana e zjarrfikëses. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

"Rreth orës 22:45, në lagjen "Liria", Shkodër,  ka rënë zjarr në një banesë private dhe për pasojë shtetasi K. N. 60 vjeç, ka humbur jetën 

Po si pasojë e zjarrit  ka pësuar  dëmtime të shumta shtetasja S. K. 59 vjeçe, e cila po dërgohet në Spitalin e Traumës Tiranë

Grupi hetimore po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit", ka njoftuar policia.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tri: 15/02/2023 06:33

    Aty ka ken shkrume ishallah I xhehnetit ngushellime

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

I dënuar me 14 vjet burg për drogë, kapet 47-vjeçari në Shkodër! Pritet ekstradimi i tij i Italisë

I dënuar me 14 vjet burg për drogë, kapet 47-vjeçari në Shkodër! Pritet ekstradimi i tij i Italisë