Shkrumbohet banesa dy katëshe në Laç! Në Mat digjet shtëpia, prindërit e dy fëmijët dërgohen në Tiranë

Banesa e djegur në Laç

Një banesë dy katëshe në qytetin e Laçit është djegur totalisht, në lagjen "Sanxhak". Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Banesa është në pronësi të një personi me probleme të shëndetin mendor. Nga hetimet paraprake dyshohet që shkak për zjarrin të ketë qenë një shkëndijë elektrike.

Ndërkohë edhe në Mat, një banesë u përfshi nga zjarri. Katër pjesëtarë të familjes pësuan djegie, dhe janë dërguar në spital në Tiranë,

Prindërit dhe dy fëmijët fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, ndërsa policia ka nisur hetimet.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Situata politike në Shqipëri, analisti nga Kosova për Report Tv: Përplasja Berisha-Basha, jashtë vlerave të demokracisë