Gati për t'u nisur në Itali/ Era e fortë përplas tre tragete me njëri-tjetrin në portin e Durrësit

Momenti i 'fërkimit' të trageteve

DURRËS- Për shkak të erës së fortë dhe detit të trazuar 3 tragete të cilët të ankoruara në portin e Durrësit janë 'fërkuar' me njëri tjetrin.

Tre tragetet ishin gati për t'u nisur për lundim, por fatmirësisht ndërhyrja në kohë ka shmangur përplasjen.

Gazetari i Report Tv, Artur Korriku raporton se kanë qenë dy rimorkiatorë të cilët kanë zgjidhur situatën dhe kanë ndarë tragetet nga njëri- tjetri.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju ka ndihmuar bashkia në zonën ku jetoni për të përballuar emergjencën e krijuar nga koronavirusi?

Komento

Komente

  • Mili jeshili: 26/02/2020 21:59

    Gjyna jorgotë vlonjatë

    Përgjigju