Shndërrimi i Piramidës së Tiranës, Rama: Hap pas hapi po merr formë për tu bërë qendra më e madhe e teknologjisë në Ballkan

Shndërrimi i Piramidës së Tiranës, Rama: Hap pas hapi po merr formë për tu bërë qendra më e madhe e teknologjisë në Ballkan

Piramida e Tiranës

TIRANË- Piramida e Tiranës po merr formën e saj për tu shndërruar në qendrën më të madhe të teknologjisë në Ballkan. Përmes fotove, Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga transformimi i Piramidës.

‘MIRËMËNGJES

dhe nga Piramida e Tiranës, e cila po merr formë hap pas hapi, për tu shndërruar në qendrën më të madhe të teknologjisë digjitale në Ballkan, ju uroj një fundjavë të mbarë’- shkroi Rama.

Projekti synon të krijojë simbolin e ri për Tiranën, ku ndërtesa të jetë e arritshme nga të gjitha anët. Piramida do të shërbejë si një lloj inkubatori për bizneset në fushën e inovacionit, artit dhe kreativitetit. Programet që do të ofrohen janë: animacion, zhvillimi i lojërave, kinematografia, ëeb design, muzikë, shkrim, vizatim, dizajn grafik, modelimi 3D, programim, robotikë, grafika e lëvizjes, fotografi dhe media e re.

G.MO/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 07/08/2022 02:39

  Ideimi i fasades jashte me pelqen,por ato kubet brenda jane pa kuptim,e zvogelojne hapesiren,jane bere me material te rende dhe po te jete puna per zyra si kub,si furik pule,bota ka plot te atille dhe te bera me material ultra te lehte,ku mjafton nje vare' dhe i rimodelon si te duash.Projektimi i brendshem eshte shume i dobet nga ana estetike,artistike e arkitekturore,le shume per te deshiruar,medioker eshte pak t'a quash!

  Përgjigju
 • berti: 06/08/2022 14:22

  ky projekt do ti jape nje mundesi shum te mire te gjitheve femijeve te mesojne dhe te zhvillojne aftesit e tyre ne teknologji

  Përgjigju
 • wendi: 06/08/2022 14:21

  ta shikosh sesi ka qene piramida me perpara dicka pa vlere por tashme qeveria rama e ka kthyer ne nje ambient per te ardhmen e femijeve

  Përgjigju
 • Veri: 06/08/2022 13:26

  Kur shohim se si ka qene kuptojme se sa shume ka ndryshuar kjo godine dhe sa terheqese do behet per njerezit pervecse do jete qendra me e madhe e teknologjise digjitale ne Ballkan

  Përgjigju
 • Geni: 06/08/2022 13:25

  Projekti i ri i Piramides jo vetem qe do i jape mundesi te rinjve te mesojne akoma e me shume po do jete nje atraksion dhe per turistet e huaj

  Përgjigju
 • Ira: 06/08/2022 13:17

  Qender multifunksionale qe do e zgjeroje akoma me shume teknologjine ne vend dhe do angazhoje shume te rinje per te shfaqur talentet e tyre

  Përgjigju
 • Erda: 06/08/2022 13:15

  Nje shfrytezim fantastik i kesaj hapsire per ti dhene mundesine te rinjeve qe te rrisin potencialin e tyre ne fushen e digjitalizimit

  Përgjigju
 • alma: 06/08/2022 12:38

  shqiperia po zhvillohet shume duke u ber pune te mira

  Përgjigju
 • alara: 06/08/2022 12:37

  ta krahasosh me ate qe ka qene piramida ka ndryshuar shume dhe eshte ber e bukur dhe me e zhvilluara

  Përgjigju
 • alban: 06/08/2022 12:35

  Ka me dale perle se gjithmone ka qene pike referimi ne zemer te tiranes dhe ishte gjynaf kur e shihje ashtu te rrenuar

  Përgjigju
 • Turi: 06/08/2022 12:33

  Projekti i ri i piramides eshte vertet dicka e bukur i cili do e zhvilloj akoma dhe me shume teknologjin ne vend

  Përgjigju
 • Jona: 06/08/2022 12:30

  Ishalla realizohet sa me shpejt sepse vertet eshte nje mundesi shume e mire per te rinjte

  Përgjigju
 • Gogo: 06/08/2022 12:29

  Dicka mjaft e mire e cila do ti hap rruge cdo te riu ne vendin tone te zhvilloj akoma dhe me shume pasionin e deshiren ne fushen e teknologjis

  Përgjigju
 • karadakliu: 06/08/2022 11:23

  Kete ndretim qe identifikon Tiranen, para pak vitesh "demokratet" e klonuar deshten te rrenonin,bashke me Pallatin e Kongreseve,sic rrenuan e shkaterrun qindra objekte shkollore,publike kulturore.

  Përgjigju
 • 2025: 06/08/2022 11:17

  Po ke nja dhjete vjet qe thua. Kur ta mbarosh sdo kete mbetur njeri ne Shqiperi...

  Përgjigju
 • Dhendri i Besnik Bekteshit: 06/08/2022 08:51

  Nese mbaron me 2025 je ne rregull.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës