Shokohen qytetarët në Britani, kamioni ngec në asfaltin e shkrirë/FOTO

Shokohen qytetarët në Britani, kamioni ngec në asfaltin e shkrirë/FOTO

Kamioni ngec në asfaltin e shkrirë

Në Britaninë e Madhe temperaturat e larta mund të arrijnë në shifra rekord, pasi që sot është shënuar temperatura prej 32 gradë celsius, mjaftueshëm që asfalti të shkrihet dhe të 'përpijë' makinat.

Kjo është vala me nxehtë që ka goditur vendin që nga viti 1976, temperaturat minimale kanë arritur në 29.1 gradë celsius.

Se sa të larta janë temperaturat në Britani të Madhe e tregojnë më së miri fotografitë e shkrepura në Berkshire, ku një kamion i higjieno-teknikës ka ngecur në asfaltin e shkrirë.

Punëtorët që ishin brenda kamionit u habitën kur i panë rrotat që kishin ngecur në asfaltin e shkrirë, ku ishte krijuar një gropë.

Ora 17:18
Temperaturat e larta shkrijnë asfaltin në Britaninë e Madhe
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Berisha sulmon qeverinë për shpopullimin: Kemi humbur 85% të popullatës në Shqipëri! Qytetarët largohen se s'ndihen të sigurt

Berisha sulmon qeverinë për shpopullimin: Kemi humbur 85% të popullatës në Shqipëri! Qytetarët largohen se s'ndihen të sigurt