Shokuese në Itali/ 2 vëllezër 3 dhe 8 vjeç po luanin në kopshtin e shtëpisë, plumbat e një 35-vjeçari 'të çmendur' ua presin jetën në mes! I vdekur edhe një i moshuar! Autori vret veten

Një ngjarje shokuese raportohet nga Italia. Tre persona, mes tyre dy fëmijë kanë mbetur të vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një rrugë në Romë.

Një burrë ka qëlluar dhe ka vrarë dy vëllezër të moshës 3 dhe 8 vjeç dhe një burrë të moshuar që ishte me biçikletë. Një person i katërt, një burrë që kishte nga shtëpia me një karrocë për të hedhur mbeturina, arriti t'i shpëtonte goditjeve.

Personi përgjegjës për vrasjen e trefishtë, një 35-vjeçar, menjëherë iku në shtëpi dhe pas disa orësh u rrethua nga policia vrau veten.

Tragjedia ndodhi në Colle Romito, në Ardea, një zonë  në periferi të Romës. Dy fëmijëve që po luanin para shtëpisë.

Mediat lokale shkruajnë se një burrë, ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në rrugë në mënyrë krejtësisht ‘të çmendur’.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mbërrin helikopteri, nis ndërhyrja nga ajri për shuarjen e flakëve në Gjirokastër