Shpejtësi tej normave, parakalime të gabuara dhe 2 makina të bllokuara! ‘Rrugorja’ gjobit 401 shoferë gjatë një jave në Gjirokastër

GJIROKASTËR - Në kuadër të parandalimit të aksidenteve rrugore, Policia Rrugore ka intensifikuar kontrollet me qëllim ndëshkimin e shoferëve të pabindur dhe të rrezikshëm.

Blutë e qytetit bëjnë me dije se gjatë javës që lamë pas, nuk është evidentuar asnjë shofer që drejtonte mjetin në mënyrë të parregullt dhe asnjë aksident rrugor me pasoja për jetën.

Sakaq, janë vendosur në total 401 masa administrative gjatë javës që lamë pas, të ndara si vijon:

26 ​masa për mosvendosjen e rripit të sigurimit;

2 masa për shpejtësi mbi normën e lejuar;

160 masa për parkime të gabuara;

150 masa për parakalime të gabuara;

63 masa për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor. Ndër të tjera mësohet se janë bllokuar 2 makina nga policia.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

‘Ura që do lidh plazhin e Semanit me Darzezën gati për 4 muaj’, Rama shkëmben batuta me kryeplakun ‘pasionant’ të zonës