Shpërbëhet banda që shiste kokainë në Itali, 18 persona në pranga, dy shqiptarët “ndihmonin”  njëri-tjetrin

Shpërbëhet banda që shiste kokainë në Itali, 18 persona në pranga, dy shqiptarët “ndihmonin”  njëri-tjetrin

Grupi italo-shqiptar që merrej me trafik droge, të arrestuar në Itali

Një bandë e përbërë nga italianë dhe shqiptarë është kapur nga Policia italiane në Trentino të Italisë. Operacioni i koduar “Sciamono”, ka vënë në pranga 18 persona, ku brenda lokalit Anny në Castello di Fieme ishte një vend ku mund të merrej kokainë.  Kokaina ndahej në disa pjesë dhe pjesë e kësaj bande ishte edhe shqiptari Taulant Shtembari.

Grupi tregonte kokainë të pastër, dhe figura më e rëndësishme e grupit ishte Vincenzo Marti. Marti, merrej me menaxhimin dhe dërgimin e drogës me postë. Shqiptari që luante rolin më të rëndësishme në këtë bandë ishte Taulant Shtembari, por ky grup gjithashtu bashkëpunonte me një ekip të trafikut të drogës që kryente aktivitetin e tij në Milano dhe kryesohej nga Petrit Arapi. Dy shqiptarët bashkëpunonin me njëri-tjetrin duke ndihmuar edhe në kohë të vështira.

Mediat italiane nuk japin më shumë detaje dhe informacion për aktivitetin e bandës por sqarojnë se janë identifikuar më shumë se 100 klientë të këtij grupi.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Rithemelimi kaos në Kuvend, ambasadori holandez: Për të ardhur keq, ktheni normalitetin! Ka mbetur peng Reforma Zgjedhore

Rithemelimi kaos në Kuvend, ambasadori holandez: Për të ardhur keq, ktheni normalitetin! Ka mbetur peng Reforma Zgjedhore