Shpërbëhet organizata mafioze
shtrihej nga Italia në Shqipëri

Shpërbëhet organizata mafioze<br />shtrihej nga Italia në Shqipëri
Në një operacion të Karabinierëve të Lece, 13 shtetas italian janë arrestuar për trafik të lëndëve narkotike. Arrestet janë bërë me mandatin e lëshuar nga Gjykata e Leces, me kërkesë të Prokurorisë, dega antimafies.

Sipas policisë të arrestuarit bëjnë pjesë në dy grupe të lidhura ndërmjet tyre, aktive në provincën e Leces dhe në bashkëpunim me organizatën mafioze Sacra korona unita. Aktiviteti i trafikut ilegalë ka degët e saj në Shqipëri dhe në Republikën e San Marinos.

Opreacioni, hetimet e të cilit kanë filluar që në janar të vitit 2010, është quajtur “Animal house”, sepse kashtu quhej dyqani me artikuj për kafshët, që ishte pika e referimit të grupit mafioz, i specializuar në trafikun internacional të substancave narkotike. ah/Shqiptarja.com/

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tentoi të korruptonte policinë në Shkodër me 2000 lekë, arrestohet shoferi i dehur

Tentoi të korruptonte policinë në Shkodër me 2000 lekë, arrestohet shoferi i dehur