Shpërndante heroinë në qytetin e Francës, arrestohet i riu shqiptar! Kishte mbledhur mbi 16 mijë euro në 9 ditë nga shitja e drogës

Shpërndante heroinë në qytetin e Francës, arrestohet i riu shqiptar! Kishte mbledhur mbi 16 mijë euro në 9 ditë nga shitja e drogës

Foto ilustruese

FRANCË- Një i ri shqiptar është arrestuar në Francë pasi ishte i përfshirë në shpërndarjen e lëndëve narkotike në qytetin francez Annecy.

21-vjeçari ishte nën vëzhgim nga autoritetet dhe u pikas teksa hyri në makinën e një klienti për  t’i shitur heroinë. Policët gjetën një çantë të cilën ai e kishte hedhur nga dritarja e makinës, brenda së cilës kishe 8 pako me heroinë që ishin bërë gat për shitje.  

Kur i riu u kontrollua, në xhepin e xhaketës iu gjet një copë letër që vepronte si kartë llogarie, disa rreshta transaksionesh të trafikut të drogës, me data, të cilat, të mbledhura së bashku, tregojnë një shumë totale prej 16,350 eurosh të mbledhur në harkun e nëntë ditëve. 21-vjeçari është arrestuar tashmë dhe është lënë në paraburgim.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

‘Luizi trut na krisi, Jori misi u çmend farefisi’, aktori i humorit bën parodi për Big Brother me këngën virale të Noizy-t (VIDEO)

‘Luizi trut na krisi, Jori misi u çmend farefisi’, aktori i humorit bën parodi për Big Brother me këngën virale të Noizy-t (VIDEO)