VIDEO/Zjarri në një punishte druri në Gjirokastër, punonjësit ranë në kontakt me bombolën e gazit teksa po punonin me oksigjen! Nuk ka të lënduar

GJIROKASTËR-Një zjarr masiv ka rënë në një punishte të përpunimit të drurit në Gjirokastër. Shkak për rënien e zjarrit ka qenë një bombën gazi që është prekur gabimisht nga punonjësit që po punonin me oksigjen.

Punishtja ndodhet në asin Gjirokastër-Tepelene pranë Viroit, ndërsa forcat zjarrfikëse kanë shuar flakët.

Zjarri shpërthur në momentin ku punonjësit po punonin me oksigjen për çmontimin e materialeve metalike dhe në atë moment kanë ndeshur në një bombol gazi duke shkaktuar zjarr të madh.

Fatmirësisht nga zjarri nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme të mëdha materiale.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Ceremonia për 28 Nëntorin, Rama nuk përshëndet kryebashkiakun e Vlorës, Lelin