Shpërthim i fuqishëm në bllokun e apartamenteve në Kanalin Anglez, një i vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Shpërthim i fuqishëm në bllokun e apartamenteve në Kanalin Anglez, një i vdekur dhe dhjetëra të zhdukur

Shpërthimi i ndodhur në bllokun e apartamenteve

Një person ka humbur jetën dhe 12 të tjerë janë zhdukur pas një shpërthimi të ndodhur në një bllok apartamentesh në ishullin Jersey në kanalin anglez. Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të së shtunës. Skena e ngjarjes së ndodhur u përshkrua si tepër e rëndë nga ana e banorëve të zonës të cilët kishin njoftuar zjarrfikësit që në momentin që kishin nuhatur një erë gazi.

Një prej ndërtesave tre katëshe është shembur plotësisht dhe një tjetër pallat në bllokun e apartamenteve ka pësuar dëmtime të shumta,. Numri i personave të zhdukur është raportuar të jetë 12 por mund të rezultojë edhe më i lartë se aq sepse ekziston mundësia që nën rrënoja të kenë mbetur banorë të tjerë, shkruan The Guardian.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Masakroi gruan me thikë, shqiptari i jep fund jetës në qeli pas vrasjes së bashkëshortes

Masakroi gruan me thikë, shqiptari i jep fund jetës në qeli pas vrasjes së bashkëshortes