Shpërthim i fuqishëm në Stamboll, të paktën 10 të plagosur (FOTO)

Shpërthim i fuqishëm në Stamboll, të paktën 10 të plagosur (FOTO)

Pamje nga vendi i ngjarjes

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në Stamboll mëngjesin e sotëm, në Beyoğlu, në kabllot nëntokësore, ku kanë mbetur të plagosur 10 persona. Sipas mediave turke, banorët që jetojnë në zonë janë evakuuar për shkak të shpërthimit. Pamjet tregun se një shtëllungë e madhe tymi u ngrit në ajër në rrugën ku ndodhi ngjarja, pas shpërthimit.

Për shkak të shpërthimit pati shumë panik, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta zjarrfikëse. Zjarrfikësit janë mobilizuar për të nxjerrë të moshuarit nga godina.

“Një shpërthim i kapakut të pusetave ka ndodhur rreth orës 08.30. Pati një shpërthim të fuqishëm, pa viktima”, tha Altuğ Eroğlu, nga forcat zjarrfikëse.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

U arrestua në Pogradec për dhunë ndaj gruas dhe armëmbajtje pa leje, gjykata lë në burg ish-drejtorin e Burgut të Fushë Krujës

U arrestua në Pogradec për dhunë ndaj gruas dhe armëmbajtje pa leje, gjykata lë në burg ish-drejtorin e Burgut të Fushë Krujës