Shpërthim i fuqishëm pas mesnatës në Mitrovicën e Veriut, ja çfarë raportohet

Shpërthim i fuqishëm pas mesnatës në Mitrovicën e Veriut, ja çfarë raportohet

Mitrovicë

KOSOVË- Një shpërthim i fortë është dëgjuar pas mesnatës së mbrëmshme në veri të Mitrovicës.

Mediat e Kosovës shkruajnë se ky është shpërthimi i dytë pas atyre të 19 nëntorit, por që fatmirësisht nuk ka shkaktuar dëme.

Ende nuk dihet lloji i lëndës plasëse të përdorur.

Banorët shqiptarë të Lagjes së Boshnjakëve kanë konfirmuar për “Mitropol” se shpërthimi ishte shumë i zhurmshëm.

Banorët e jugut të Mitrovicës thanë se shpërthimi u dëgjua edhe në jug.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Leverkusen thyen rekordin e Bayernit dhe sheh nga titulli, Bologna është për Champions

Leverkusen thyen rekordin e Bayernit dhe sheh nga titulli, Bologna është për Champions