Shpërthim me lëndë plasëse në Kamëz, hidhet në erë një automjet! Pronari mbetet i plagosur, është me të shkuar kriminale

Një automjet ka shpërthyer në Kamëz, teksa dyshohet se i është vënë eksploziv. Policia ka njoftuar se Gjon Mema, pronari i automjetit, ka mbetur i lënduar në këmbë. 

Sasia e eksplozivit, sipas burimeve të Report Tv ishte vendosur në anën e sediljes së shoferit.

"Më datë 09.02.2021, rreth orës 10:00, në Kamzë, në rrethana ende të paqarta, në momentin që drejtuesi i automjetit është afruar dhe ka shkelur pultin  ka shpërthyer, dyshohet si pasojë e lëndës plasëse mjeti  i parkuar me drejtues shtetasin Gj. M., i cili  është lënduar lehtë në këmbë pa problem për jetën.  Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ku vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes", thuhet në njoftimin e policisë.

Report Tv mëson se  Gjon Mema është një person me rekorde kriminale, i dënuar këtu për armëmbajte pa leje. Ndërkohë që dyshohet për vjedhje me dhunë dhe armë në Francë e Itali.

Gjithashtu burime për Report Tv bëjnë me dije se ai ka ndryshuar identitetin ku më përpara ka pasur emrin Altin Xhuxha.

Lajm në përditësim...

1612868461_MAKINA1.jpeg

 

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:13
EMRI/ Kush është personi me të shkuar kriminale që iu hodh në erë makina sot

Drejtuesi i mjetit të cilit i është hedhur në erë makina sot në Kamëz është Gjon Mema.

Ai është një person me rekorde kriminale, i dënuar këtu për armëmbajte pa leje. Ndërkohë që dyshohet për vjedhje me dhunë e armë në Francë e Itali.

K.T./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • grupi: 09/02/2021 18:06

  he se sa i paskan shkundur pluhurin kete radhe, nuk te vret njeri kot.ky tani te ruhet se ja paskan pre faturen

  Përgjigju
 • gasper: 09/02/2021 12:19

  Koken hengeshin kriminelat...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren

Luajnë kundër kampionëve në Korçë, Ivan Gvozdenovic: Skënderbeu kërkon fitoren