Shpërthime në Lviv, kryebashkiaku: Ka ndërprerje të energjisë në disa zona të qytetit

Shpërthime në Lviv, kryebashkiaku: Ka ndërprerje të energjisë në disa zona të qytetit

1651603532_lviv.jpg

Mbrëmjen e sotme janë dëgjuar shpërthime në Lviv, në Ukrainën perëndimore.

Kryebashkiaku Andriy Sadovyi reagoi në Twitter duke i thënë të gjithëve që të qëndrojnë brenda pasi kanë nisur sulmet ajrore ndërsa raportoi se ka ndërprerje të energjisë në disa zona të qytetit.


Lajmi kryesor:

Shpërthime në Lviv, alarme për sulm në shumë qytete! Putin dy orë telefonatë me Macron: I hapur për dialog, Kievi nuk është serioz! Biden: Diktatorët duhet të ndalohen


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

'Made in Shkodra', Vllaznia ndryshon stafin dhe i beson vendasve! Zv.trajner një 27-vjeçar

'Made in Shkodra', Vllaznia ndryshon stafin dhe i beson vendasve! Zv.trajner një 27-vjeçar