Shpërthimet në Kabul, Talebanët: Sulmi ndodhi në zonën nën kontrollin e SHBA

Shpërthimet në Kabul, Talebanët: Sulmi ndodhi në zonën nën kontrollin e SHBA

Talibanët kanë reaguar pas sulmit terrorist jashtë aeroportit në Kabul, ndërsa thonë se shpërthimet ndodhën në zonën nën kontrollin e SHBA

"Emirati Islamik dënon ashpër bombardimin që synonte civilët në aeroportin e Kabulit. Shpërthimet ndodhën në një zonë ku forcat amerikane janë përgjegjëse për sigurinë " tha Zabihullah Mujahid në një postim në Twitter.

Suhail Shaheen, një zëdhënës tjetër i talebanëve, tha se grupi "po i kushtonte vëmendje të madhe sigurisë dhe mbrojtjes së njerëzve të tij".


Lajmi kryesor:

Dy atentate kamikaze jashtë aeroportit në Kabul! ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist! 60 të vdekur e 140 të plagosur! Mes viktimave, 12 trupa amerikanë! SHBA: Priten të tjera shpërthime


  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Bizneset ‘me lupë’ për punëtorë, kreu i shoqatës së Fasonerisë në Report TV: Shkak emigrimi, dhe pagat! Presim punëtorë nga Filipinet

Bizneset ‘me lupë’ për punëtorë, kreu i shoqatës së Fasonerisë në Report TV: Shkak emigrimi, dhe pagat! Presim punëtorë nga Filipinet