POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Idrizi koalicion me PD, deputetja Elena Xhina: Nuk i përkas PDIU-së, në Kuvend deputete e pavarur

Deputetja Elena Xhina

Deputetja e Qarkut të Elbasanit, e cila mori mandatin e lënë nga Bujar Muça nga listat e PDIU, mungoi sot në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PDIU, ku u lançua largimi nga koalicioni me PS dhe kalimi në opozitë. Shpëtim Idrizi do negociojë me kryetarin e PD, Lulzim Basha marrëveshjen e koalicionit përpara zgjedhjeve vendore të 2019-ës.

Në një reagim për Report Tv, deputetja Xhina tha se nuk e konsideron veten deputete të PDIU. Ajo thotë se në Kuvendin e Shqipërisë vijon të jetë deputete e pavarur. 

Siç dhe e kam deklaruar unë jam totalisht e shkëputur nga PDIU dhe e kam klasifikuar veten si deputete të pavarur.

Elena Xhina, deputete në Kuvendin e Shqipërisë
 

Elena Xhina renditej e treta në listën shumëemërore të PDIU-së në Qarkun e Elbasanit në zgjedhjet e qershorit 2017. Ajo mori mandatin e deputetit të lënë nga Bujar Muça. Lista e PDIU në Elbasan ndryshoi 100% pasi Aqif Rakipi u prek nga ligji i dekriminalizimit për falsifikim të formularit të vetëdeklarimit, pasi fshehu dënimin në Itali.


Lajmi kryesor:

Mblidhet Këshilli Kombëtar, Idrizi koalicion me PD në opozitë, tre deputetët e PDIU vazhdojnë me PS


l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Sula: 11/09/2018 18:33

    Ti ir Shpetim nuk e je problem ta dredhesh se e ke menjen ke tepsia . Kshu e je dredh gjithmone . Gabimi Rames esht qe te pranoj ty ne koalicion .

    Përgjigju
    • Mali: 11/09/2018 20:22

      O SHPËTIM IDRIZI O LEGENË HIDHU ANDEJ E PIRDHU KËTEJ.JA U BËRI MIRË GREKU SE JENI TË PA BESË.