Shqipëria 14 vjet në NATO, Nikolla: Krenarë për kontributin për mbrojtjen e paqes dhe rritjen e sigurisë

Shqipëria 14 vjet në NATO, Nikolla: Krenarë për kontributin për mbrojtjen e paqes dhe rritjen e sigurisë

1672337852_1656924479linditanikolla11068x12301.jpg

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka ndarë një mesazh me rastin e 14-vjetorit të pranimit të  Shqipërisë në NATO.

“Sot, 14 vjet nga pranimi  në NATO, Shqipëria është një anëtare aktive e Aleancës, një kontribuuese e vendosur e paqes, stabilitetit dhe sigurisë, në rajon e në botë. Përkushtimi dhe kontributi i Shqipërisë është vlerësuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e partnerët  tanë strategjikë. Krenarë për kontributin e Shqipërisë për mbrojtjen e paqes dhe rritjen e sigurisë!”, shkruan kryeparlamentarja Nikolla.


Lajmi kryesor:

Shqipëria 14 vite në NATO, SHBA: Partnere e besueshme, ka promovuar paqen dhe sigurinë! Begaj: Krenarë që jemi kontribuues


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League