Shqipëria humbet një pozicion në FIFA, Maqedonia e Veriut ngjitje galopante pasi eliminoi Italinë

Shqipëria humbet një pozicion në FIFA, Maqedonia e Veriut ngjitje galopante pasi eliminoi Italinë

Shqipëria si pasojë e dy miqësoreve në muajin mars ka humbur një pozicion në renditjen e FIFA-s, duke u renditur e 66 në Botë. Humbja me Spanjën dhe barazimi me Gjeorgjinë nuk kanë patur asnjë indikacion pozitiv për kuqezinjtë, ndërsa komplet e kundërta ndodhi me Maqedoninë e Veriut.

Eliminimi i Italisë në ‘play-offet’ e Botërorit i ka dhënë kësaj kombëtarje 5 pozicione plus. Nga vendi i 67 Maqedonia e Veriut për muajin mars renditet në vendin e 62.

Sa i përket vendeve të para, kreun e ka marrë Brazili, duke zbritur në vendin e dytë Belgjikën. Në vendin e tretë është Franca, e katërta Argjentina, Anglia e pesta dhe Italia e gjashta, që nuk humb pozicion pavarësisht mbetjes jashtë Botërorit. Gjermani është Akoma jashtë 10 vendeve të para.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Vëzhgimi i Report Tv/ Shitësit s’i 'tremb' gjoba, shesin me qese njëpërdorimshe