‘Shqipëria ka nevojë për ripërtërim’- Rama ‘shigjeton’ opozitën: Të paaftë e me karakter të dobët! Koha e rrumpallës nuk mund të kthehet

1617901870_rama1.jpg

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në Gjirokastër, në vijim të takimeve elektorale, tha se PS është e vetmja alternativë që do të sjellë një ripërtërim të vendit.

Sipas Ramës, vendi ka hyrë tashmë në një proces tjetër zhvillimi, duke theksuar se është e rëndësishme që të mos ndalet tani, por që sipas tij një gjë e tillë do të ndodhë nëse më 25 prill vjen në pushtet PD-ja.

Ai nuk la pa shigjetuar këtë të fundit, duke i konsideruar “të dobët dh epa karakter”, ndërsa tha se ata kanë patur privilegjin ta drejtojnë këtë vend dhe se të presësh një rezultat tjetër “do të thotë të jesh budalla”.  

“Më 25 prill vendimi është shumë i qartë, do vazhdojmë t’i fitojmë të dyja këto sfida, me pasojat e tërmetit dhe shporrjen e armikut të padukshëm, apo do përfundojmë edhe njëherë nga e para me ata? Kanë patur privilegjin ta drejtojnë këtë vend dhe të presësh një rezultat tjetër, do të thotë se je budalla, se s’ka mundësi tjetër. Janë gati për të rikthye përsëri jo më shumë e jo më pak, por arbitraritetin në futjen e nxënësve të huaj e shqiptarë në Universitet. Gati për të kthyer taksën e sheshtë, mbi ata që janë te qafa e pazarit që sot e kanë taksën 0, TVSH zero. Gati për të rikthyer karakterin e tyre të dobët dhe paaftësinë e tyre në qendër të zhvillimeve të jetës së vendit, ndërkohë që ne jemi gati për të vazhduar me më shumë këmbëngulje e durim përpara, për ta çuar Shqipërinë në një nivel tjetër, ku të mos kthehet dot më mbrapa. Koha e rrumpallës mund të kthehet sa hap e mbyll sytë nëse njerëzit nuk mobilizohen për ta bërë atë të pakthyeshme. Këtu nuk ka lidhje me jam socialist e jam demokrat. Gati për të rikthyer karakterin e tyre të dobët dhe paaftësinë e tyre në qendër të zhvillimeve të jetës së vendit, ndërkohë që ne jemi gati për të vazhduar me më shumë këmbëngulje e durim përpara, për ta çuar Shqipërinë në një nivel tjetër, ku të mos kthehet dot më mbrapa. Koha e rrumpallës mund të kthehet sa hap e mbyll sytë nëse njerëzit nuk mobilizohen për ta bërë atë të pakthyeshme. Këtu nuk ka lidhje me jam socialist e jam demokrat”, tha Rama.

 

Lajmi në përditësim...


Lajmi kryesor:

'Luftuam gjithë natën që vaksinat të mos iknin në drejtim tjetër', Rama-Bashës: Mitingje si në 90'! Bajate, vulgare, infektive dhe e fajshme


  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin