Forcat e SHBA-së, Anglisë dhe Gjermanisë zbarkojnë në Shqipëri për stërvitje ushtarake (VIDEO)

Shqipëria mirëpret stërvitjen ushtarake me pjesëmarrjen më shumë vendeve aleate e partnere "Albanian Effort 19". Lajmin e ka publikuar ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka nëpërmjet  rrjeteve sociale duke postuar edhe video.

Trupat dhe mjetet e forcave të armatosura nga Shqipëria, SHBA, Mbretëria e Bashkuar, Gjermania, Italia, Turqia, Kroacia, Polonia, Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut, do të stërviten 1 javë në Bizë të Tiranës, për të testuar aftësitë ndërhyrëse në kohë krizash dhe për të përmirësuar ndërveprimin mes aleatësh e partnerësh në operacionet e përbashkëta.

r.k.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento

Komente

 • Fahrri Mut Spiuni: 07/09/2019 21:55

  Ne jet të jeteve Shqiperia ka qënë arenë e të tjereve, fush beteje e të tjereve! Ketu janë mbledhur dhe kane luftuar pushtuesit me njeri-tjetrin duke shkateruar shqiptarët . Të kthehen andej nga erdhen e të na lene rehat!

  Përgjigju
 • Erjon: 07/09/2019 20:45

  Shum bukur na zien gjaku kur shikojme ushtaret tane ne nje nivel me te tjeret faleminderit xhacka

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sekretet e Helenës në studion muze të Ismail Kadaresë! Dhurata e fejesës që zbardh misterin e origjinës hebreje të shkrimtarit të madh