VIDEO/ Shqipëria në Euro 2024, legjenda Roberto Carlos komenton kuqezinjtë: Po rriten nga viti në vit

VIDEO/ Shqipëria në Euro 2024, legjenda Roberto Carlos komenton kuqezinjtë: Po rriten nga viti në vit

Roberto Carlos dhe shqiptari Pepaj

Legjenda braziliane e futbollit, Roberto Carlos, e ka cilësuar Shqipërinë si ‘një kombëtare që po vjen në rritje’. Në një video të shkurtër të realizuar nga Ergys Pepaj, i cili jeton në Spanjë, Roberto Carlos fillimisht komenton grupin e Europianit ku thotë se ‘Spanja ka një skuadër të mirë’.

Më pas ish-futbollisti, i cili mbahet mend jo vetëm për Botërorin e fituar, por edhe për goditjet potente me të majtën, përshendet bashkëkombasin Sylvinho, njëkohësisht trajnerin e kombëtares sonë, të cilit i dërgon përqafime.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Zjarr në baraket e romëve në zonën e Kombinatit në Tiranë

Zjarr në baraket e romëve në zonën e Kombinatit në Tiranë