Shqipëria Voton, ambasadori i
SHBA, Lu mesazh zgjedhësve

Shqipëria Voton, ambasadori i<br />SHBA, Lu mesazh zgjedhësve
Ambasadori e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu ka një mesazh për të gjithë zgjedhësit shqiptarë, në këtë ditë të rëndësishme kur mbahen zgjedhjet parlamentare. 

"Kryediplomati amerikan apelon që qytetarët të dalin masivisht në votime dhe të shprehin të drejtën e tyre kushtetuese. Zgjedhjet janë një festë e demokracisë! Bëjeni zërin tuaj të dëgjohet", thuhet në mesazhin e Lu. 

ambasada


Zgjedhjet vëzhgohen nga 34 ekipe nga SHBA
“Urimet më të mira për shqiptarët sot, teksa ushtrojnë të drejtën e tyre themelore demokratike për të votuar. Ne kemi nderin të kemi 34 ekipe të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, të cilët do të vëzhgojnë votimin dhe numërimin në të gjithë vendin. USAID do të mbështesë edhe 540 ekipe të tjera vëzhguese vendore të shoqërisë civile kudo në Shqipëri. Zgjedhjet janë një festë për demokracinë! Bëjeni zërin tuaj të dëgjohet! Votoni!”", thuhet në mesazhin e ambasadorit Lu drejtuar shqiptarëve në ditën e zgjedhjeve parlamentare. 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

E djathta përmbys e Foltores

E djathta përmbys e Foltores