Shqiptari kërcënoi me thikë pronarin e dyqanit në Itali, i theu xhamin dhe u plagos! Pas disa kilometrash u gjet i vdekur në makinë

Shqiptari kërcënoi me thikë pronarin e dyqanit në Itali, i theu xhamin dhe u plagos! Pas disa kilometrash u gjet i vdekur në makinë

Foto ilustruese

Një 43-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Klodjan Zoga ka ndërruar jetë pas sherrit me pronarin e dyqanit në Itali. Ai theu dyqanin e lokalit, u plagos rëndë dhe u largua pa kërkuar ndihmë. Vetëm disa kilometra më larg, u gjet i pajetë, shkruajnë mediat italiane.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e kësaj të premte në qytetin Minervino, në provincën e Leçes. Shqiptari ishte punëtor ndërtimi dhe trupi i pajetë u gjet në makinën me të cilën u largua pasi theu xhamin që vendosi në Cocumola, një fshat i Minervino.

Ndonëse mbërriti ambulanca, ishte tepër vonë. Ishin shoferët që kalonin pranë dhe konstatuan shqiptarin e shtrirë në makinën që nuk lëvizte. Pas hetimeve u zbulua se kishte shkuar në dyqanin në pronësi të personit me të cilin ka pasur mosmarrëveshje në të kaluarën.

Aty nisi debati mes tyre dhe viktima kërcënoi me thikë pronarin e dyqanit para se të thyente dritaren. Ky moment rezultoi fatal për të pasi filloi të kishte gjakderdhje. Ai zgjodhi të mos kërkonte ndihmën e shpejtë e për pasojë ndërroi jetë nga gjakderdhja pas traumës.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Në dashuri keni nevojë për më shumë butësi... horoskopi për sot

Në dashuri keni nevojë për më shumë butësi... horoskopi për sot