Shqyerja e derës së sallës, PD: Akti më i shëmtuar! Berisha ka zgjedhur të shkelë mbi çdo demokrat që nuk i shërben interesit personal të tij

Shqyerja e derës së sallës, PD: Akti më i shëmtuar! Berisha ka zgjedhur të shkelë mbi çdo demokrat që nuk i shërben interesit personal të tij

Pas reagimit të Lulzim Bashës për situatën në selinë blu, ku mbështetësi i Bershiës shkelmoi derën e sallës, ka reaguar PD zyrtare. Ata e kanë dënuar këtë vendim ndërsa shkruajnë se Berisha ka zgjedhur të shkelë mbi çdo demokrat që nuk i shërben interesit personal të tij.

“Sjellja nga Sali Berisha në selinë e Partisë Demokratike e bosëve të krimit të organizuar, me në krye Fatjon Dautin, është akti më i shëmtuar që ka ndodhur në këto 31 vite të ekzistencës së PD. Selia e demokratëve nuk mund të sulmohet me trafikantë droge. Kjo parti s’ka asnjë lidhje me trafikantët e drogës, as me bosët e krimit të organizuar. Përpjekjet për të zëvendësuar institucionet e partisë me aktet e dhunës së bosëve ndërkombëtarë të krimit të organizuar, janë akte tipike të një celule ilegale. Institucionet e partisë kanë marrë vendimet e tyre, duke vendosur përfundimisht të zgjedhin të ardhmen, interesin e demokratëve, Partisë Demokratike dhe Shqipërisë. 

Fyerja e pashembullt nga Sali Berisha drejtuar 5004 anëtarëve të Kuvendit Kombëtar të PD, shumicës dërrmuese të këtij organi, duke i etiketuar si socialistë, ekstremistë të majtë, enveristë të thekur, është shprehja më e qartë që Sali Berisha ka zgjedhur të shkelë mbi çdo demokrat që i shërben interesit të demokratëve, interesit të PD dhe jo interesit personal të tij. Është fakt që shumica dërrmuese e Kryesisë së Partisë, e Këshillit Kombëtar dhe e Kuvendit Kombëtar, kanë zgjedhur të ardhmen dhe interesin e Partisë Demokratike, duke mos lejuar bunkerizimin e PD për hallet personale të askujt”, thuhet në deklaratë.


Lajmi kryesor:

Fation Dauti shkelm derës së selisë, Basha: Të arrestohet! Berisha po zbrazet dhunshëm në PD me kriminelë! Gati për çdo skenar, edhe për ushtarët e Metës! Rama po pret të shpallet 'non grata'


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç

Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve presidencialeve në Mal të Zi! Gjukanoviç përballë Millatoviç