Shtohen të infektuarit në Korçë, preket një 80-vjeçare! Bashkëshorti i saj i konfirmuar pozitiv me COVID-19

Një 80-vjeçare në qytetin e Korçës rezulton të jetë e prekur me COVID-19, pasi është kontakt i një person i të prekur. Sipas burimeve 80-vjeçarja është infektuar nga bashkëshorti i saj, i cili është identifikuar më parë pozitiv me koronavirus.

Bashkëshorti i 80-vjeçares u konfirmuar pozitiv me 23 mars. Pas hetimit dhe gjurmimit epidemiologjik të kontakteve dhe të afërmve, sipas burimeve rezulton se dhe bashkëshortja e tij të jetë infektuar.


Lajmi kryesor:

Humb jetën një 64-vjeçare e intubuar prej dy javësh, 24 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit (VIDEO)


I.K./G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Ndërroi jetë nga asfiksia e gazit, 50-vjeçarja ishte larguar nga banesa në Tiranë dy ditë më parë, i biri bëri kallëzim në polici