Shtyhet ndeshja e Conference League

Shtyhet ndeshja e Conference League

Pamje nga stadiumi

Slovacko dhe FC Koln do duhej të niste në 18:45. Dueli është spostuar dhe pritet të nisë në 20:00, kjo për shkak të mjegullës së shumtë dhe pamundësisë së zhvilimit të ndeshjes në stadiumin "Mestsky Miroslava Valenty" në Çeki. Dueli është i vlefshëm për raundin e pesët në grupet e Conference League, me dy skuadrat që i kanë jetike pikët.

Në grupin D, Koln dhe Slovacko ndajnë vendet tre dhe katër me katër pikë, duke shpresuar për fitoren që do i mbante në garë për të kaluar grupin. Në pamundësi për të luajtur për shkak të mjegullës, përfaqësues të UEFA dhe zyrtarët e klubeve ranë dakord që në 20:00 skuadrat të zbresin në fushë për të parë nëse shikimi është i mundur, çka do thotë zhvillim të ndeshjes. Siç duket edhe nga pamjet, lojtarët në fushë e kanë të pamundur të luajnë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë