Shuhet flakët në pikën e grumbullimit të makinave, zjarri la pas ndotjen e mjedisit me tym të zi (VIDEO)

Zjarri në afërsi të rrugës "Tiranë-Ndroq", i cili ra në një pikë grumbullimi makinash është shuar. Sipas informacioneve, zjarrfikësja ka bërë të mundur që flakët të mbeten vetëm në perimetrin e firmës "Mersini". Rrotull kësaj pike grumbullimi makinash, ndodhen disa banesa të cilat fatmirësisht nuk janë dëmtuar.

Zjarri la pas vetëm disa inerte të djegura që përveç dëmeve materiale, kanë ndotur mjedisin.

Ngjarja ka përfunduar pa pasoja të rënda.


Lajmi kryesor:

Zjarri në pikën e skrapit të makinave zbulon skandalin, kompani punonte pa leje mjedisore! Pamjet nga shtëllungat e tymit që 'mbulojnë' Ndroqin


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Kufizim orari dhe mund të zhvendoset ‘lagja e dritave të kuqe’, punonjësit e seksit po protestojnë në Amsterdam

Kufizim orari dhe mund të zhvendoset ‘lagja e dritave të kuqe’, punonjësit e seksit po protestojnë në Amsterdam