Shuhet zjarri në pyllin me pisha në fshatin Gjorgos në Fier, prefekti: Është dora e njeriut patjetër

FIER- Prefekti i Fierit, Baki Bala është i bindur se zjarri në fshatin e Gjorgosit është nga dora e njeriut, mirëpo nuk e specifikon nëse ky është një rast i qëllimshëm, apo jo. Në një lidhje telefonike për Report Tv, Bala tha se nga përvoja shumica e rasteve është për pakujdesi, por thekson se këtë ua lë autoriteteve të hetojnë. Ndër të tjera, Bala tha se dëmi është i madh dhe se është i vështirë që të rikuperohet sipërfaqja e djegur.

“Është dora e njeriut patjetër, por e qëllimshme apo jo, këtë nuk ,und ta themi, por nga përvoja shumica e rasteve është për pakujdesi, është policia e shtetit që ta ndajë nëse është e qëllimshme apo jo. E vështirë që të rigjenerohet në total faqja e djegur”, tha Bala

Zjarri në fshatin e Gjorgos në Fier është shuar pas më shumë se 24 orësh  dhe shuarja e flakëve ka qenë e vështirë për shkak të terrenit malor, ku zjarrfikësit kanë ndërhyrë me mjete rrethanore.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë