Si do e lexojë Vranicki Edi Ramën?

Si do e lexojë Vranicki Edi Ramën?
Më në fund, Franc Vranicki, ai që njihet nga të gjithë si mediatori i zgjidhjes së krizës shqiptare në 1997, merr një autograf nga Edi Rama. Liderit të opozitës ndonjëherë nuk do ti kishte shkuar në mend se mund t’i jepte një “Kurban” Vrancikit. Problemi më i madh është sesi Vranicki do të lexojë librin e Edi Ramës. Gjithsesi, duket se kreu socialist ka marrë një barrë mend nga austriaku që e njeh më mirë se të tjerët Shqipërinë dhe shqiptarët. Ndoshta Edi Ramën e ka pranuar në takim, se ky i fundit, nuk ka qenë fare aktiv në politikën e 1997, kur Vranicki u lodh shumë me thënë të drejtën.

  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Kamionët u rrezikojnë jetën dhe u kalojnë pranë shtëpive, banorët në Mamurras bllokojnë rrugën prej 5 ditësh: S’do i lejojmë të kalojnë, bashkia të gjejë zgjidhje

Kamionët u rrezikojnë jetën dhe u kalojnë pranë shtëpive, banorët në Mamurras bllokojnë rrugën prej 5 ditësh: S’do i lejojmë të kalojnë, bashkia të gjejë zgjidhje