“Si i bëre 1 miliardë lekë vetëm nga rroga?” Rama i përgjigjet komentuesit për pasurinë dhe i sqaron si verifikohen të ardhurat e tij

Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Rama ka replikuar me një nga komentuesit në rrjetet e tij sociale në lidhje me të ardhurat si qeveritar. Qytetari i drejtohet Ramës me pyetjen se si i ka bërë 1 miliardë lekë nga rroga si qeveritar.

Rama i është përgjigjur komentuesit se nuk ka aq para, por këto akuza vijnë si pasojë e budallallëqeve që shkruhen ligësisht.  Në komentin e tij kryeministri ka sqaruar se pasuria e tij dhe familjes verifikohet qindarkë për qindarkë.

“Une nuk kam bere 1 miliarde leke o te marrsha te keqen, po keshtu eshte kur disa shkruajne budallalleqe ligesisht e te tjere bien pre e budallalleqeve marrezisht! Qe ta marresh vesh ti e kushdo qe e ka ngrene kete budallallek, pasuria e familjes time verifikohet qindarke per qindarke nga Inspektoriati Kombetar perkates, njesoj sic behet me Vetingun e gjykatesve e te prokuroreve, e nuk ka qindarke te pajustifikueshme qe i shpeton verifikimit! Keshtu qe gjej ndonje arsye tjeter per te akuzuar apo perqeshur, po jo kete se eshte shume qesharake” shkruan Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?

Komento

Komente

 • Mondi: 27/02/2021 21:25

  O Rams ti je vertet i varfer, po aq i varfer je ne shpirt sa e ke masakruar kete vend saqe me i varfer nuk behet me edhe shpresen ja keni marr

  Përgjigju
 • xoni: 27/02/2021 17:32

  Ky komentusi eshte nga ata 7 here 7 bejne 42...?e mor shpellar....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rama: Jam i gatshëm që të bashkëpunojë me Bashën pas 24 prillit, me një kusht