‘Si të çmendur në rrugë’, kapet shoferi që po ‘fluturonte me Benz-CLS, i hiqet 5 muaj patenta! Një tjetër lëvizte me 160 km/h

TIRANË- Aksidentet e shumta rrugore që janë regjistruar ditëve të fundit, duke marrë jetë njerëzish, nuk i kanë ndërgjegjësuar aspak shoferët, të cilët lëvizin me shpejtësi të frikshme në rrugë duke rrezikuar jo vetëm jetën e tyre, por edhe të tjerëve.

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta sjell momentin kur një CLS po ecte si ‘i çmendur’ me 200 km/h në autostradën Tiranë-Durrës. Ai është pikasur nga Policia, i cili më pas është ndalur nga uniformat blu, të cilët kanë marrë vendimin për t’i hequr 5 muaj patentat.

Ndërkohë, edhe një tjetër është kapur me shpejtësi tej normave të lejuara, më konkretisht me 160 km/h.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Eni: 02/07/2022 14:55

  Gjobat në Portugali. 30km mbi tabelën 600 euro gjob. Mbi 60km mbi tabelë 600 euro gjob dhe heqje patente një vit,pastaj të fillosh kurs nga e para. Mbi 90km, të gjitha këto dënime plus 3 muaj burg, epra europ është dhe atje

  Përgjigju
  • Gjko: 02/07/2022 15:50

   Ka portugalia gjoba, po ka tabela me kuptim, të studiuara dhe që nuk ndyrsjojnë çdo 100 metra, nga 110,60, 40, 110 brenda 300 metrash.. rrugët janë me kritere dhe mbrojtje etj. Krahasimi që bëhet me këtu ska vend fare. Gjoba në shqipëri është.qëllim dhe show, sidomos për shoferët e rregullt, . Ckuptim ka gjoba pse tejkalon 10 apo 20 km në orë një tabelë 50km në rrugë interurbane??? Ndërkohë që problemet reale janë të tjera..

 • Emri: 02/07/2022 13:11

  Policia eshte tek rruga dytesore e Rinasit, duke gjobitur makinat qe perpiqen t'i shmangen gjobes se parkingut privat te aeroportit. Gjoba minimale 3,000 te reja.

  Përgjigju
 • nandi: 02/07/2022 12:07

  MBAS DY-TRE SHKELJEVE HIQJANI PATENTEN PERJETE.... .

  Përgjigju
 • Vlora: 02/07/2022 11:51

  Sot erdha nga durresi ne fier - Vlore Me 200 ecnin si te cmendur nuk pashe ndonje polic apo radar.. Kto jane vetem teater me kuklla sa per presion popullit Por realiteti eshte se sja ndjen njeriu. Bravo per lajmet qe jep policia.

  Përgjigju
  • Xhixhi: 02/07/2022 12:45

   Fiks ashtu eshte. Sa per "show" jane te gjitha. Dje isha ne Pogradec, trima pa fund qe parakalonin edhe ne kthese te padukshme. Edhe kaq aksidente sa ka, shume pak ka. Shqiptaret i ruan Zoti.

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Lufta në Ukrainë/ Perëndimi do të ndajë edhe 1.5 miliard euro për Ukrainën

Lufta në Ukrainë/ Perëndimi do të ndajë edhe 1.5 miliard euro për Ukrainën