Si të kuptoni nëse ju është dëmtuar floku pas plazhit...truku i thjeshtë që mund të bëni në shtëpi

Foto ilustruese

A i keni flokët e shëndetshëm, aq më tepër pasi keni bërë plazh ku dielli, uji me kripë mund t'jua ketë dëmtuar?

Mjafton të bëni një provë shumë të thjeshtë! Parukieri Thomas Taw na sugjeron një praktikë shumë të lehtë që çdo kush mund ta bëjë në shtëpi.

Mbushni një gotë me ujë të pastër, merrni një fije floku dhe hidheni aty. Nëse fija e flokut noton në sipërfaqe atëherë floku juaj është i shëndetshëm.

Nëse zhytet poshtë duhet të nisni trajtimin menjëherë.

Prova që mund të bëni

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Parlament? Alibeaj: Ka kontribute historike, Topalli nuk donte vetë të hynte