Si të kuptoni nëse ju është dëmtuar floku pas plazhit...truku i thjeshtë që mund të bëni në shtëpi

Si të kuptoni nëse ju është dëmtuar floku pas plazhit...truku i thjeshtë që mund të bëni në shtëpi

Foto ilustruese

A i keni flokët e shëndetshëm, aq më tepër pasi keni bërë plazh ku dielli, uji me kripë mund t'jua ketë dëmtuar?

Mjafton të bëni një provë shumë të thjeshtë! Parukieri Thomas Taw na sugjeron një praktikë shumë të lehtë që çdo kush mund ta bëjë në shtëpi.

Mbushni një gotë me ujë të pastër, merrni një fije floku dhe hidheni aty. Nëse fija e flokut noton në sipërfaqe atëherë floku juaj është i shëndetshëm.

Nëse zhytet poshtë duhet të nisni trajtimin menjëherë.

Prova që mund të bëni

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Përfundon samiti për Ukrainën, liderët foto familjare me Zelenskyn

Përfundon samiti për Ukrainën, liderët foto familjare me Zelenskyn