Si u ekzekutua babi i dy fëmijëve në Lushnje, gazetari: Trutë e viktimës u gjetën në pallatin tjetër

Gazetari i Shqiptarja.com,  Elton Qyno, ka zbuluar detaje të reja nga ngjarja që tronditi Lushnjen mëngjesin e sotëm, ku humbi jetën Besmir Hida.

Sipas Qynos viktima është qëlluar nga larg dhe autorët nuk kanë dalë nga makina.

"Familja Bakiu, Haullaj Dhe Haxhiu. Janë bërë tre familje bashkë kundër  një grupi kriminal. Ata lëvizin mes Tiranës, Fierit, Durrësit. Është qëlluar nga poshtë lartë. Nga makina, pa dalë nga makina. Autorët për frikë të kamerave vetëm kanë ulur xhamin e makinës. Një kamer mund të sjellë identifikimin e personit. Kanë qenë më shumë se 5 persona, duhet burime njerzore. Ai është survejuar." ka thënë Qyno.

Por ndryshe, mendon gazetari Ferdinand Dervishi i cili ka thënë se autorët janë ngjitur deri lartë mbi taracë dhe më pas kanë ekzekutuar, Hidën.

"Truri i tij është në pallatin tjetër. Në makinë janë gjetur dy kallashnikovë dhe një pistoletë makarov. Por fakti që truri është gjetur larg do të thotë se ai është qëlluar nga afër dhe personat kanë hipur. " ka thënë Dervishi.

Njëtjtë si Dervishi mendon edhe gazetari Artan Hoxha i cili ka thënë, se autorët kanë shkuar deri lart dhe është një formë mesazhi për të tmerruar. 

"Edhe polci ishte tmerruar. Mënyra se si e kanë vrarë, paralajmërimi, se kemi tre vjet që themi. Po nuk ndërhyri shteti viktima do ketë" ka thënë Hoxha ndër të tjera. 


Lajmi kryesor:

Kalvari i vrasjeve në Lushnje/ Artan Hoxha në Repolitix: Grupi kriminal nuk po fshihet, do të ketë vrasje të tjera


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Po bënte gati të kthehej në banesë pas ekspeditës, gjuetari ne Turqi vritet me armë nga qeni pasi preku me putra pushkën

Po bënte gati të kthehej në banesë pas ekspeditës, gjuetari ne Turqi vritet me armë nga qeni pasi preku me putra pushkën