Siena, vajza denoncon përdhunimin në grup! 4 të dyshuar, mes tyre një futbollist i serisë A

Katër të rinj janë akuzuar si të pëerfshirë në një përdhunim në grup.Tre u arrestuan nga Policia e Sienës për akuza për përdhunim pas denoncimit të një vajze 20-vjeçare për dhunë seksuale në grup.Hetimet çuan në identifikimin e katër autorëve të dyshuar, nga të cilët një i mitur: 17-vjeçari është nën hetim i lirë.

Mes të arrestuarve, sipas informacioneve, është një futbollist që ka luajtur në Serie A sezonin e kaluar, i cili duhet të dëgjohet të hënën nga hetuesit. Masat paraprake, të kryera nga agjentët  midis qytetit toskan dhe Sicilisë, ndodhen pas hetimeve të koordinuara nga Prokuroria. Shtëpitë e katër të dyshuarve u kontrolluan. Javën e kaluar 20-vjeçarja kishte paraqitur ankesën, duke thënë se dhuna seksuale kishte ndodhur gjatë një feste private në një shtëpi në Siena. Ajo është marrë në mbrojtje nga policia italiane

r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

U bllokua mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit, në mjet gjenden 85 mijë paund, një i ndaluar