Sirianët e kapur në Vlorë dërgohen në kampin e refugjatëve në Durrës

Klandestinët e kapur një ditë më parë në grykëderdhjen e Vjosës do të akomodohen në Durrës. Konkretisht një pjesë e klandestinëve që kanë qëndruar në komisariantin e Vlorës apo edhe në spitalin rajonal të qytetit kur kanë marrë mjekimin e nevojshëm janë nisur me furgona policie drejt Durrësit. Ata do të akomodohen në kampin e refugjatëve në Durrës, ndërsa vijon puna për identifikimin e tyre.

Nga 50 klandestinët e kapur një ditë më parë, 12 janë dërguar në Tiranë për mjekim të specializuar, ndërsa pjesa tjetër po dërgohet drejt Durrësit.


Lajmi kryesor:

50 sirianët e kapur në Vlorë/ 3 trafikantët shqiptarë hidhen nga anija e rojes bregdetare dhe i zhduken autoriteteve! Arrestohet pronari i një hoteli në Tiranë, i strehoi


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

Një natë pa Beatrixën, ja çfarë i tha Donaldi-Egzonës në oborrin e shtëpisë së 'Big Brother'