Situata COVID-19 në vend/ Asnjë humbje jete dhe 23 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata COVID-19 në vend/ Asnjë humbje jete dhe 23 raste të reja në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Në të gjithë vendin, në 24 orët e fundit, vetëm 23 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, ndërsa nuk është shënuar asnjë humbje jete.

Nga 398 testimet e kryera kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 23 qytetarët në këto bashki:

10 në Tiranë,  3 në Fier, nga 2 qytetarë në Durrës, Mat, nga 1 qytetarë në Lushnje, Mallakastër, Vlorë, Delvinë, Gjirokastër, Tepelenë.

Janë 594 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë.

Janë shëruar 55 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 326,647 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (25 Shtator 2022)

Raste të reja ditore                23

Të shëruar në 24 orë             55

Të shtruar në spitale             6

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                     389

Testime totale                   1,978,622

Raste pozitive                      330,830

Raste të shëruara                  326,647

Raste Aktive                             594

Humbje jete                              3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    284

Elbasan                   67

Fier                           55

Shkodër                 53

Vlorë                         32

Durrës                     31

Lezhë                        19

Dibër                           21

Korçë                         11  

Berat                           10

Gjirokastër                11

Kukës                           0

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli