Situata COVID-19 në vend/ Asnjë humbje jete dhe 75 raste të reja në 24 orët e fundit

Situata COVID-19 në vend/ Asnjë humbje jete dhe 75 raste të reja në 24 orët e fundit

Urgjenca infektive

Në 24 orët e fundit nga 694 testime të kryera në të gjithë vendin, 75 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa nuk është shënuar asnjë humbje jete.

Nga testimet e kryera, kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 75 qytetarë, në këto bashki:

22 në Tiranë, 12 në Shkodër, 5 në Vlorë, nga 4 qytetarë në Fier, Gjirokastër, 3 në Divjakë, nga 2 qytetarë në Lezhë, Kamëz, Lushnje, Sarandë, Berat Gramsh, nga 1 qytetarë në Malësi e Madhe, Fushë Arrëz, Mirditë, Kurbin, Rrogozhinë, Mallakastër, Himarë, Finiq, Dropull, Maliq, Devoll, Koçovë, Elbasan. Janë 1,078 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 9 pacientë.

Janë shëruar 149 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 325,649 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (16 Shtator 2022)

Raste të reja ditore                75

Të shëruar në 24 orë           149

Të shtruar në spitale             9

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                     694

Testime totale                   1,973,702

Raste pozitive                     330,313

Raste të shëruara                325,649    

Raste Aktive                           1,078

Humbje jete                            3,586

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    470

Shkodër                 127

Elbasan                   96

Fier                           83

Durrës                     81

Vlorë                         58

Gjirokastër                47

Korçë                         39

Berat                           38

Dibër                            18

Lezhë                         16                    

Kukës                           5

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

‘Burgu nuk ka kapacitete transporti për Arbër Paplekajn’, dështon sërish seanca paraprake gjyqësore ndaj vrasësit të Pjerin Xhuvanit

‘Burgu nuk ka kapacitete transporti për Arbër Paplekajn’, dështon sërish seanca paraprake gjyqësore ndaj vrasësit të Pjerin Xhuvanit