Situata Covid-19 në vend! Asnjë humbje jete dhe 9 raste të reja në 24 orët e fundit! 12 të shëruar

Situata Covid-19 në vend! Asnjë humbje jete dhe 9 raste të reja në 24 orët e fundit! 12 të shëruar

Foto ilustruese

Në të gjithë vendin janë kryer 242 testime, prej të cilave, 9 persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19. Fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jete. Infektimet e reja raportohen në këto  bashki: 5 në Tiranë dhe 4 në Lushnje.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit. nVaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Janë 211 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.  Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Janë shëruar 12 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,124 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 6 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore                9

Të shëruar në 24 orë             12

Të shtruar në spitale             4

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       242

Testime totale                   1,999,836

Raste pozitive                      331,928

Raste të shëruara                  328,124

Raste Aktive                             211

Humbje jete                              3,593

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    150

Vlorë                         18

Fier                           18

Gjirokastër                6

Durrës                        5

Berat                           5

Shkodër                     5

Elbasan                      3

Lezhë.                         1

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut