Situata Covid-19 në vend! Vetëm 1 person i infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Situata Covid-19 në vend! Vetëm 1 person i infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Foto ilustruese

Janë kryer 66 testime nga të cilat ka rezultuar pozitiv me Covid-19 vetëm 1 person, nga Pogradeci. Fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit. Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Janë 186 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë.

Janë shëruar 9 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,363 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 21 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore                1

Të shëruar në 24 orë             9

Të shtruar në spitale             3

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                       66

Testime totale                   2,006,085

Raste pozitive                      332,143

Raste të shëruara                  328,363

Raste Aktive                             186

Humbje jete                              3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    145

Gjirokastër                14

Fier                           6

Elbasan                   6

Vlorë                         4

Berat                           3

Durrës                     3

Lezhë.                     3

Shkodër                 2

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Basha poston foto me Kurtin pas votimit për Kosovën në KiE: Duke ndarë gezimin e kësaj arritje të madhe

Basha poston foto me Kurtin pas votimit për Kosovën në KiE: Duke ndarë gezimin e kësaj arritje të madhe