Situata e COVID/ 81 raste të reja në 24 orët e fundit! 1 viktimë dhe 115 të shëruar

Situata e COVID/ 81 raste të reja në 24 orët e fundit! 1 viktimë dhe 115 të shëruar

Foto ilustruese

81 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa një person ka humbur jetën.

Rastet pozitive me virusin kanë dalë nga 667 testime që kanë kryer. Të shëruar, ndërkohë, kanë rezultuar 115 persona. Që prej fillimit të pandemisë në vend janë shëruar 325.764 persona nga COVID.

Aktualisht janë 1043 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin, 8 prej të cilëve po marrin trajtim në spital.

Statistika (17 shtator 2022)

Raste të reja ditore                81

Të shëruar në 24 orë             115

Të shtruar në spitale             8

Humbje jete në 24 orë           1

Testime ditore                     667

Testime totale                   1,974,369

Raste pozitive                     330,394

Raste të shëruara               325,764             

Raste Aktive                        1,043

Humbje jete                        3,587

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë                    467

Shkodër                 124

Elbasan                   90

Fier                           87

Vlorë                         62

Durrës                     61

 

Korçë                         39

Berat                           39

Gjirokastër                31

Dibër                           22

Lezhë                        17                 

Kukës                           4

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore