Situatë dramatike në Brazil, regjistrohen 47 000 raste të reja në 24 orë

Në Brazil, 46.860 raste të reja të koronavirusit u regjistruan brenda 24 orëve, duke e çuar totalin në 1.274.974.

Autoritetet shëndetësore të kryeqytetit Brasilia kanë njoftuar edhe për 900 viktima të tjera Covid të regjistruara në ditën e fundit për një total prej 55961.

Epiqendra e epidemisë në vend është San Paolo ku ka 258.508 raste dhe 13.966 të vdekur.

Në Rio ka 108.497 infeksione dhe 9,578 vdekje.


Lajmi kryesor:

Covid/ Ulet numri i vdekjeve në Itali, regjistrohen 8 viktima! Rekord në SHBA, 40 mijë raste të reja infeksioni në një ditë


  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

Gjatë 2021 u hapën 10 shkolla të reja në Tiranë, Veliaj: S'duhet ta bëjë më drejtori, por administrator për menaxhimin e tyre