Skandali në Durrës/ Doganieri i arrestuar për drogë, babai i tij drejtonte një agjenci doganore në konflikt të hapur interesi

Thellohet skandali i Julian Mandijës, doganinerit të arrestuar sot në Portin e Durrësit, aty ku punonte doganier ndërkohë që në Itali kishte një dënim për trafik droge.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se babai i tij, Ilir Mandija drejton një agjenci doganore, duke qenë në konflikt interesi të hapur, pasi i biri është doganier.

Këtë aktivitet babë e bir e ushtronin të pashqetësuar edhe pse në dijeninë e kolegëve dhe shumicës së zyrtarëve. Agjencia doganore e drejtuar prej babait të Mandijës, ka rreth 20 vite që operon.

Ndërsa e ëma e Julianit është Zana Mandija, e cila ka punuar si sekretare e gjykatës së Apelit në Durrës.


Lajmi kryesor:

SKANDALI/ U kap në 2014 me 15 kg heroinë në Itali dhe u dënua në Gjykatën e Apelit, arrestohet 42-vjeçari që punonte si doganier në Durrës! Babai me agjenci doganore (EMRI)


  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?×

Lajmi i fundit

John

Mahnit me talentin e tij në fushë, 4-vjeçari tërheq vëmendjen e Arsenal dhe nis stërvitjen me ekipin e madh londinez